Rubriky
Osamostatnění

Anketa k osamostatnění

Takto dopadla anketa, kterou naši sběrači podpisů k připomínkám předkládali obyvatelům Přízřenic a Dolních Heršpic. Počet respondentů činí přibližně třetinu oprávněných voličů, takže výsledek považuji za vypovídající a nedá se vyložit jinak, než že referendum by mělo velkou šanci na úspěch (pro osamostatnění je nyní 82 % respondentů). Moc všem děkuji za odvahu postavit se vlastní nohy a přijmout zodpovědnost za svoji obec. Všichni, kdo by chtěli aktivně pomoci s organizací, nechť se mi prosím ozvou, budeme potřebovat každou pomocnou ruku.

Rád bych zároveň uvedl, že naší prioritou je nyní dostat do územního plánu maximum z připomínek, protože ani osamostatnění není možné stihnout dříve, než bude územní plán v platnosti. I po referendu, ať už dopadne jakkoliv, bude velmi komplikované, ne-li nereálné, územní plán změnit dle našich představ.

Vzhledem k tomu, že případné osamostatnění obce vyvolává mezi obyvateli mnoho svárů a přináší krom pozitiv i mnoho negativních emocí, rozhodli jsme se začít jednat s vedením Brna i o samostatné městské části. Pravomoci MČ jsou samozřejmě mnohem menší než u samostatné obce, ale mohl by to být určitý kompromis, který by nám přinesl lepší vyjednávací pozici uvnitř Brna a ponechal by nám výhody plynoucí z náležitosti k většímu celku. Pokud v budoucnu mají mít Dolní Heršpice a Přízřenice 14 000 obyvatel, samostatná městská část je věc nevyhnutelná a její vznik je už jen otázkou času. Jsem přesvědčen, že bychom o svém území měli rozhodovat sami bez Komárova už nyní, kdy se plány nového rozvoje intenzivně řeší.

Vztah vedení Brna-jihu k Přízřenicím je vidět i na oficiálních akcích. Mrzí mě, že u nás na hodech se pan místostarosta otočil jen na předání práva, zatímco v sobotu na Hněvkovského se radní pohybovali takřka celý den (mimochodem, byla to fajn akce, díky za ni).

Co si o osamostatnění obce / samostatné městské části myslíte Vy? Budu rád za Vaše názory v komentářích!

1 komentář u „Anketa k osamostatnění“

Je jasne ze komarov z teto situace jen tezi a to predevsim na prijmove strance meli bychom se jako horni herspice pridat udelali z nas vazali komarova a jeste nas obiraj8 o penize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *