Rubriky
Slunná louka

Brno chce „Slunnou louku“ postavit do r. 2026

A je to venku. Dnes bylo zveřejněno zadání výběrového řízení na projektanta družstevních bytů. Zatím jsem neměl prostor vše důkladně prostudovat, ale na první pohled je zřejmé, že obyvatelé zejm. Moravanské ulice mají velký důvod k nespokojenosti.

„Cílem objemového řešení je plynulý přechod mezi stávající zástavbou rodinných domů (mj. na východní a severní straně řešeného území) a plánovanou výstavbou městského charakteru, lemující navrženou městskou třídu na západním okraji řešeného území.“

Tak nevím, jestli někdo považujete navržených 5 pater oproti 2 patrům stávajících přiléhajících domů za plynulý přechod. Já ne. Asi jsem z jiného vesmíru než architekti KAMu. Nebo má pan Sedláček z USA trochu pokřivené měřítko.

Je to těžký návrat do 60. let, kdy se budovala obří sídliště daleko za hranicí centra města? Nebo snad nepovedený pokus o retro? Absurdita celého návrhu je vidět zejm. na ortofotomapě celého Brna, kde se projekt nachází daleko od centra, kdesi v polích.

A hřebíček do rakve? Město Brno zatím ani nehodlá tento záměr prezentovat (asi aby nás nevyděsili?), čeká s tím, až budou projekční práce hotové. Tomu říkám otevřená radnice a vstřícný přístup k občanovi.

https://ezak.brno.cz/contract_display_414.html

https://www.bydletvbrne.cz/clanky/druzstevni-bydleni-se-v-brne-rozviji-nove-byty-vzniknou-v-prizrenicich

1 komentář u „Brno chce „Slunnou louku“ postavit do r. 2026“

[…] K projektu družstevních bytů jsme se dozvěděli, že určitě poběží podle nového územního plánu (do starého by se totiž ani podlažností nevešly – toto je však velká otázka, na kterou snad dostanu přesnější odpovědi na budoucím jednání s náměstkem Pospíšilem). S podřízeností územní studii to ale nebude tak horké, jelikož studie bytů bude zpracována určitě dříve, než ta územní. První fáze výstavby (300 bytů) však dopravně nepotřebuje napojení na Vídeňskou, což je naopak velmi špatnou zprávou, protože to bude znamenat významné dopravní zatížení pro Moravanskou a Modřickou. A to zejm. po několikaletou dobu stavby MÚK Moravanské mosty, na kterou je již prý k dispozici dokumentace pro územní rozhodnutí. Dobrou zprávou je, že přislíbil studii projednávat s občany již během tvorby, a ne až po dokončení. Toto určitě není legislativou vyžadováno, budeme si tedy muset důsledně pohlídat, aby k tomu došlo. Právě ve studii družstevních bytů bude možnost ovlivnit podlažnost v návaznosti na Moravanskou, aby výsledek nevypadal jako ve hmotové studii od KAM: http://peknyjih.cz/2021/05/31/brno-vypisuje-zakazku-na-projekt-druzstevnich-bytu/ […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *