Rubriky
Územní plán

Dopis pro představitele MČ Brno – jih

19. březen 2021

Tento týden jsme poslali na radnici Brno-Jih. Těšíme se na reakce.

Vážení zastupitelé, vážení radní, vážený pane starosto a pane místostarosto,

Na základě dění na zastupitelstvu MČ, konaného dne 18.2.2021, doplňujeme podklady k „MIMOŘÁDNÉMU DOPLNĚNÍ navrženého programu jednání schůze Zastupitelstva MČ Brno-jih“ bodu č. 7., předloženého zastupitelkou Mgr. Petrou Česalovou. V příloze e-mailu naleznete text bodu doplnění i přílohy (námitky zástupců veřejnosti, které se týkaly lokality Brno-jih).

Jsme si vědomi, že tento bod byl přidán na poslední chvíli a že se seznámení se s textem námitky vyžaduje určitý čas. Apelujeme tímto tedy na zastupitele, a zejména na vedení MČ, aby si nyní v klidu prošli všechny podklady a dle svého nejlepšího svědomí se jimi zabývali, a to podstatně dříve než v termínu dalšího zastupitelstva 29.4.2021, vzhledem k blížícímu se dalšímu veřejnému projednání ÚP města Brna.

Odpovědi na otázky Ing. arch. Holase na zastupitelstvu ohledně stavu prosazování připomínek MČ k ÚP, které se týkají Přízřenic a Dolních Heršpic, nás v kontextu vyjádření p. Lukáše Bouly po zastupitelstvu a zápisu paní Bočkové z prosincové schůze rady MČ se zadavatelem a zpracovatelem ÚP, překvapily. Nepovažujeme za adekvátní, aby se do problému zasvěcený radní nechal odbýt tvrzením, že na území bude zpracována územní studie a že se tím tedy není nutné nyní zabývat. Uvědomte si, prosím, že na našem území Brno vymezilo svoji největší rozvojovou plochu s předpokládaným přírůstkem 14 000 obyvatel a 14 000 pracovních míst (pro území Přízřenic a Dolních Heršpic).

Po jednáních s radním RNDr. Chvátalem, vedoucí OÚPR Ing. arch. Pannovou a ředitelem KAM Ing. arch. Sedláčkem, které proběhly v lednu a únoru 2021 se obáváme, že připomínky občanů Přízřenic a Horních a Dolních Heršpic, nebudou v územním plánu reflektovány a předpokládáme, že podobný osud čeká i připomínky MČ Brno-jih, které se s těmi od nás, občanů, v některých bodech shodovaly. Zaráží nás to zejména v kontextu toho, že v městských částech, kde se spojila síla občanů a aktivně jednající vedení městské části, se jejich připomínky daří do územního plánu zapracovat a chlubí se s tím i p. Chvátal na sociálních sítích (https://www.facebook.com/filipchvatal/ 3.února 2021).

O Jihu tam bohužel není ani zmínka. Žádáme tímto vedení MČ o osobní schůzku, kde budeme moci představit naše připomínky a vysvětlit, proč považujeme jejich zapracování za zásadní. Doufáme, že takto se nám podaří ovlivnit územní plán, aby pro naši městskou část zajistil lepší budoucnost.

S pozdravem,

Ing. arch. Jakub Holas, zástupce veřejnosti ve věci připomínkování územního plánu města Brna v lokalitě Přízřenice a Dolní Heršpice

JUDr. Alena Tomková, zástupce veřejnosti ve věci připomínkování územního plánu města Brna v lokalitě Horní Heršpice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *