Rubriky
Slunná louka Územní plán

Nová Slunná louka

27. leden 2021

S radním Chvátalem jsme řešili ještě jednu věc, v tuto chvíli pro nás možná ještě přednější. Tou je plánovaná výstavba „na slunné louce“, tentokrát v režii města. Pan radní se netajil tím, že město by rádo projekt prosadilo ještě před platností územního plánu, neboť by pak nemuselo čekat na dané územní studie. Více mi ale k tomuto nesdělil a odkázal mě na vedoucího oddělení výstavby p. Sponara, jemuž jsem obratem napsal žádost o informace dle zákona č. 106. Opět je v této věci potřeba začít jednat a vše bedlivě sledovat. Jak si mnozí z vás všimli, na polích už proběhly inženýrsko-geologické průzkumy vrtnou soupravou a projekční práce jsou v běhu (ne-li dokončeny). To znamená, že i do přípravných prací město nalilo finanční prostředky a nebude se tedy chtít projektu jen tak vzdát.

foto vrtné soupravy provádějící sondy na poli v Přízřenicích

Více informací například v článku zde: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/brno-bydleni-druzstevni-byty.A200624_555259_brno-zpravy_krut

Novinový článek i v tištěné verzi MF DNES

Osobně se domnívám, že podkopáváním vlastního územního plánu hned v počátku tím, že si město chce samo ještě před jeho platností něco schválit, a tedy znemožnit jeho naplnění, nejde Brno úplně dobrým příkladem soukromým investorům. Jen to vypovídá o stylu jednání ve státní správě a samosprávě. O dávných slibech primátora Onderky se raději nevyjadřuji.

Doplněno, info od p. Sponara:

– v jaké fázi se projekt nachází:

Bytový odbor Magistrátu města Brna připravuje záměr výstavby družstevních bytů v této lokalitě ke schválení do Rady města Brna, za tímto účelem byly zpracovány níže uvedené podklady.

– osoba, která má projekt na starost:

V současné době není určena konkrétní osoba, která zodpovídá za tento projekt. Věcně přísluší tento projekt Oddělení bytové výstavby a správy bytového fondu (Bytového odboru), kterého jsem vedoucím, a proto řídím přípravu tohoto projektu na tomto oddělení. Proto se prosím se svými dotazy k tomuto projektu můžete obracet na mne.

– seznamu dokumentace, která již byla za účelem tohoto projektu zpracována:

– Studie bytové výstavby Přízřenice, Ateliér ERA, 2014

– Studie kapacity dopravy rozvojové lokality Přízřenice, PK Ossendorf, 2020

– ROZVOJOVÁ LOKALITA PŘÍZŘENICE – ZÁKLADNÍ AKUSTICKÁ ROZVAHA, INVEK s.r.o., PK Ossendorf, 2020

– Hydrogeologický průzkum v rozvojové lokalitě Přízřenice, HIG geologická služba, spol. s r.o., 2020

– k zaslání této dokumentace v elektronické podobě: prosím specifikujte, k čemu ji budete využívat, abychom mohli na tento Váš požadavek odpovědět

– nahlédnutí do této dokumentace: je možné, stačí si dohodnout se mnou termín.

Dopravní studie rozvojové části Přízřenice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *